Skip to main content

Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystko co powinieneś wiedzieć o nowoczesnych dźwigach osobowych

1 komentarz

Przemysł związany z dźwigami osobowymi dynamicznie się rozwija. W tej branży nieustannie następują zmiany, pojawiają się nowe zapisy prawne oraz coraz nowocześniejsze technologie. Administratorzy i właściciele budynków nabierają świadomości i rozważnie dokonują decyzji związanych z windami osobowymi. 

Dźwigi elektryczne - Komodo windy

Czym są nowoczesne dźwigi osobowe?

Nowoczesne dźwigi bądź inaczej windy osobowe są tworzone z myślą o komforcie oraz o bezpieczeństwie, z każdym rokiem przy ich tworzeniu coraz bardziej zwraca się uwagę na likwidację barier architektonicznych. Nowoczesne windy osobowe cechują się szerokim wejściem, tak by osoba poruszająca się na wózku mogła bez trudu z tego urządzenia skorzystać. Ważne jest, by wejście zostało w należyty sposób oznaczone. Wielkim udogodnieniem będzie, gdy przyciski będą oznaczone alfabetem Braille'a z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych. Nowoczesne windy wyposażone są w syntezatory mowy, informujące, gdzie w dane chwili się znajdujemy. Windy padają niejednokrotnie celem ataków wandalizmu, dlatego ważne jest by zostały wyposażone w monitoring. W większości przypadków sama obecność kamery sprawi, że wandal nie podejmie próby szkodzenia kabiny. Jeśli szukasz nowoczesnych wind towarowych odwiedź stronę https://www.komodo-windy.pl/oferta/windy/windy-towarowe, gdzie znajdziesz ofertę profesjonalnego producenta wind funkcjonującego na rynku od niemal 20 lat. Najnowszym trendem staje się powrót do świetlików, które umieszczone są w wejściach do szybu windy, a także zastosowanie przeszkleń w drzwiach kabiny. Swego czasu zrezygnowano z nich, podyktowane było to względami bezpieczeństwa, dziś na nowo wracają do łask. Spowodowane jest to tym, że w świetle badań okazało się, że całkowicie zamknięte windy są niebezpieczne dla osób, cierpiących na klaustrofobię. Przeszklenia powodują, że czują się one bezpieczniej, bardziej komfortowo. 

Czy nowoczesne dźwigi osobowe są energooszczędne?

Konstrukcje te są w pełni energooszczędne, dzięki odpowiedniej konstrukcji zużywają o wiele mniej energii elektrycznej, zarówno tej pasywnej, jak też biernej. W wielu przypadkach zastosowanie znajdują również systemy odzyskiwania energii. Wszystko to powoduje, że eksploatacja dźwigu jest o wiele bardziej ekonomiczna. W razie dodatkowych pytań z pomocą przyjdzie Producent wind Komodo - nowoczesny serwisant urządzeń transportu pionowego. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i zatrudnionym fachowcom pomoże Ci wybrać odpowiadającą Twoim potrzebom windę i odpowie na wszelkie nurtujące pytania. 

Dziś trudno już wyobrazić sobie nowatorskie budownictwo bez nowoczesnych dźwigów osobowych w pełni otwartych na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Połączone działania naukowców i inżynierów, doprowadziły do tego, że dziś dźwigi osobowe, są w stanie sprostać nawet najbardziej wyrafinowanym, wymyślnym oczekiwaniom architektów i klientów. Nowoczesne windy są niezwykle energooszczędne, ich konstrukcja powoduje, że zużywają o wiele mniej energii elektrycznej niż starsze konstrukcje, a dodatkowo są ekonomiczne w eksploatacji. Obecnie wspomniany wcześniej trend umieszczania świetlików w wejściach do szybu windy oraz przeszkleń, jest podyktowany tym, żeby z dźwigów osobowych na powrót chętnie korzystały osoby ze zdiagnozowaną klaustrofobią. Nowoczesne windy to produkt, który ma w swym zamierzeniu służyć wszystkim.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Konrad · 8 miesięcy temu
    Nie wiedziałem, że artykuł o dźwigach osobowych może mnie tak zainteresować! 😀
    Fajnie, że technologia idzie do przodu i ciągle pojawia się coś nowego 🙂