Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czym jest malowanie natryskowe?

Dodaj komentarz

Remont mieszkania wiąże się z koniecznością podjęcia kilku ważnych decyzji. Należy między innymi wybrać odpowiednie pokrycie podłóg oraz rodzaj drzwi wewnętrznych. Najważniejszą kwestią jest jednak przyszły wygląd ścian - decyduje on bowiem w dużej mierze o charakterze wnętrza. Obecnie coraz częściej wybieraną opcją wykończenia tych powierzchni jest malowanie natryskowe. Co warto o nim wiedzieć?

Kompleksowe remonty mieszkań - Kuszewski Wrocław

Jak powinien wyglądać w praktyce remont mieszkania?

Prace remontowe warto rozpocząć od wykonania projektu. Powinien on uwzględniać wszystkie elementy przyszłych działań, w tym sposób przeprowadzenia robót oraz materiały i narzędzia, które będą w ich trakcie wykorzystane. Warto też zastanowić się, czy prace wykonamy własnymi siłami, czy też zdecydujemy się na skorzystanie z fachowej pomocy. Ta ostatnia opcja jest coraz częściej wybierana, bowiem w większych ośrodkach miejskich bez problemu znaleźć można wykonawców, którzy zrealizują nawet bardzo ambitne projekty. Firmy, oferujące wykańczanie wnętrz we Wrocławiu lub innym dużym mieście, wykorzystują przy tym często zaawansowane rozwiązania technologiczne, usprawniające prace remontowe i zmniejszające ich uciążliwość.

Jak przeprowadzić malowanie mieszkania?

Tradycyjne nakładanie farby na ściany za pomocą pędzla lub wałka coraz częściej zastępowane jest przez nowoczesne malowanie natryskowe, prowadzone przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Zaletą tej metody jest przede wszystkim szybkość wykonywania prac - jest ona znacznie większa niż wówczas, gdy wykorzystuje się klasyczne narzędzia. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że farba tworzy podczas malowania natryskowego równomierną warstwę, nawet w miejscach takich jak narożniki pomieszczenia czy okolice gniazdek.

Malowanie natryskowe Wrocław

Jak wygląda malowanie natryskowe?

Do malowania natryskowego wykorzystywane są agregaty hydrodynamiczne. Rozbijają one farbę na niewielkie cząsteczki, a następnie wyrzucają ją pod wysokim ciśnieniem przez specjalną dyszę. W wyniku tego procesu osiada ona na ścianie, tworząc jednolitą warstwę, równo kryjącą całą powierzchnię. Eliminuje to konieczność powtórnego malowania. Zastosowanie tej metody zapobiega również powstawaniu zacieków lub nieestetycznych śladów po pociągnięciach pędzla.

Gdzie stosuje się malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe jest zalecane przede wszystkim podczas generalnych remontów, połączonych z usunięciem z wnętrza całego wyposażenia. Metoda ta świetnie sprawdzi się również przy wykańczaniu pomieszczeń nowych, które nie były do tej pory użytkowane. Oczywiście nie ma również przeciwwskazań do przeprowadzenia prac tego typu w innych przypadkach - warto jednak poprzedzić wówczas malowanie dokładnym zabezpieczeniem powierzchni i sprzętów, które nie powinny zostać pokryte farbą.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.