Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czy fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem?

Ziemia jest trzecią od Słońca planetą w Układzie Słonecznym. Zamieszkiwana jest przez niezliczoną ilość gatunków, w tym także przez człowieka w liczbie ponad siedmiu miliardów. Jest więc naszym domem, o który należy dbać. Kto chciałby żyć na świecie, w którym wyjście na spacer związane jest z przebijaniem się przed tumany brudu, pyłów i innych zanieczyszczeń? Zapewne nikt. Zmierzamy do tego jednak coraz usilniej i coraz bardziej eksploatujemy miejsce, które powinniśmy traktować z troską. Warto zastanowić się więc czy sytuację tę można zmienić i jak dbać o planetę, na której żyjemy. Należy znaleźć odpowiednie środki i wykorzystać narzędzia, które pozwolą nam z nadzieją patrzeć w przyszłość, cieszyć się z czystego powietrza, natury i słońca.

Kontynuuj czytanie

Nowoczesne technologie w budownictwie

Każda osoba, która posiada swoje własne mieszkanie albo dom jednorodzinny prędzej czy później będzie musiała wykonać remont swoich czterech kątów. W zależności od pomieszczenia stosuje się inne rodzaje podłóg do wykończenia wnętrza. W takich pokojach jak salon czy sypialnia najczęściej używa się paneli laminowanych albo coraz popularniejszych winylowych. Jednak w miejscach, które narażone są na działanie wody nie są one najlepszym wyborem.

Kontynuuj czytanie

Moskitiery w domu i w podróży

Podczas podróży do obszarów tropikalnych moskitiera jest obowiązkowa w bagażu, aby chronić się przed małymi krwiopijcami. Zapewne zakłócają one twój sen, gdy głośno szumią wokół uszu. Ponadto komary mogą powodować niebezpieczne choroby, takie jak Gorączka denga, gorączka pinball lub malaria.

Kontynuuj czytanie

Sprzęt do pielęgnacji ogrodu - kupić czy wypożyczyć?

Ogrodnik wykonujący prace w ogrodzie sprzętami BMK Rzeszów

Pięknie wyglądający ogród oraz doskonale przystrzyżony trawnik to marzenie każdego posiadacza nieruchomości. Otoczenie wpływa na bezpośredni odbiór domu i dzięki temu może zwiększyć jego wartość. Warto jednak pamiętać, że do utrzymania ogrodu w dobrym stanie potrzebne są specjalistyczne narzędzia.

Kontynuuj czytanie

Montaż systemu rekuperacji

Schematy systemu rekuperacyjnego montowanego przez firmę Mat-Kom

Nowoczesny system rekuperacji polega na efektywnym wykorzystaniu powietrza z pomieszczenia. Jego zadanie to filtracja powietrza oraz odzyskiwaniu z niego ciepła. Zakup urządzenia, jakim jest rekuperator pozwala zatem operować energią w mieszkaniu lub domu tak, by oszczędzić zbędne koszta przy zachowaniu zdrowego trybu życia.

Kontynuuj czytanie