Skip to main content

Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na jakie dofinansowania w 2024 mogą liczyć mieszkańcy powiatu nowosądeckiego?

W roku 2024 mieszkańcy powiatu nowosądeckiego mogą liczyć na różnorodne formy dofinansowań, w tym szczególnie na wsparcie związane z termomodernizacją oraz programem Czyste Powietrze. Taki program ma na celu poprawę efektywności energetycznej budynków oraz redukcję emisji zanieczyszczeń powietrza, co przyczynia się zarówno do zmniejszenia kosztów ogrzewania, jak i poprawy jakości życia mieszkańców poprzez poprawę stanu środowiska. Poniżej przedstawiamy główne kwestie związane z termomodernizacją oraz możliwości dofinansowania.

Jak uzyskać dofinansowanie w 2024 w Nowym Sączu?

Termomodernizacja

Programy dofinansowania termomodernizacji obejmują różnorodne wsparcie finansowe dla mieszkańców, którzy chcą poprawić izolację cieplną swoich budynków. Dofinansowania mogą być przeznaczone na:

 • izolację termiczną ścian zewnętrznych,
 • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną,
 • docieplenie poddaszy i stropów,
 • montaż systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją ciepła,
 • modernizację instalacji grzewczych na bardziej efektywne i ekologiczne.

Programy te często oferują dofinansowanie w postaci dotacji nieodpłatnych lub preferencyjnych pożyczek, a ich głównym celem jest zmniejszenie strat energii cieplnej oraz obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jak wiemy Program Czyste Powietrze Nowy Sącz - Termomodernizacja to inicjatywa skierowana na poprawę jakości powietrza poprzez likwidację starych, niskoemisyjnych źródeł ciepła oraz termomodernizację budynków mieszkalnych.

Program Czyste Powietrze

Dofinansowania w ramach tego programu obejmują:

 • wymianę starych pieców na nowoczesne, bardziej ekologiczne kotły gazowe, olejowe lub na biomasę,
 • montaż pomp ciepła lub instalacji fotowoltaicznych,
 • termomodernizację budynków mieszkalnych w zakresie izolacji cieplnej,
 • modernizację systemów grzewczych na bardziej efektywne i ekologiczne.

Program Czyste Powietrze oferuje mieszkańcom możliwość uzyskania dofinansowania w postaci dotacji nieodpłatnych oraz preferencyjnych pożyczek, co pozwala na ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz obniżenie kosztów ogrzewania. Polecamy sprawdzić stronę www.oknans.pl, gdzie znajdą Państwo jeszcze więcej informacji na temat termomodernizacji.

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację domu w 2024?

Dlaczego termomodernizacja się opłaca?

Inwestycja w termomodernizację budynku przynosi wiele korzyści zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i dla środowiska. Oto kilka powodów, dlaczego warto rozważyć termomodernizację:

 • Oszczędność energii: poprawa izolacji cieplnej budynku pozwala na zmniejszenie strat ciepła przez ściany, dach, podłogi i okna. Dzięki temu zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia budynku zostaje zredukowane, co przekłada się na niższe rachunki za energię;
 • Obniżenie kosztów eksploatacji: długoterminowo termomodernizacja przyczynia się do obniżenia kosztów związanych z utrzymaniem budynku. Mniejsze zużycie energii oznacza również mniejsze obciążenie dla portfela właściciela nieruchomości;
 • Poprawa komfortu życia: lepsza izolacja termiczna przekłada się na stabilniejszą temperaturę wewnątrz budynku przez cały rok. To oznacza większy komfort dla mieszkańców, którzy mogą cieszyć się bardziej jednolitymi warunkami termicznymi w swoich domach;
 • Ochrona środowiska: zmniejszone zużycie energii i emisja CO2 związana z ogrzewaniem budynku mają pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Inwestycja w termomodernizację przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu budynków na zmiany klimatyczne.

Na zaufanej stronie https://bip.nowosadecki.pl/programy_granty_konkursy/ można dowiedzieć się więcej na temat programów i konkursów, które przeprowadzane są w powiecie nowosądeckim.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Nie słyszałem wcześniej o żadnej firmie, która czyściłaby tapicerkę. Zawsze do tej pory radziłem sobie ...
Maciej 1 miesięcy temu Jak działa rekuperacja - zalety i wady
Wow, ale super wytłumaczenie! Jestem wzrokowcem, więc ten obrazek bardzo do mnie przemawia 😀 Mam w firmie ...
Patrycja 2 miesięcy temu Nowoczesne technologie w budownictwie
Do układania płytek trzeba mieć anielską cierpliwość! Podziwiam wszystkich, którzy pracują w tym zawodzie. Osobiście, ...
Do tej pory domki mobilne kojarzyły mi się tylko z wyjazdami na wakacje. Nie sądziłam, ...
Ja sobie również chwalę drewno konstrukcyjne od poleconej tu firmy. Jeśli Państwo szukają inspiracji to ...