Skip to main content

Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowoczesny dom — na jakie udogodnienia warto się zdecydować?

Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Zastanawiasz się, w jakie udogodnienia zainwestować, aby wygodnie w nim mieszkać? Jeśli stawiasz nie tylko na funkcjonalność, ale także oszczędności na rachunkach i ochronę środowiska, skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań dla domu. Przeczytaj, na jakie z nich warto się zdecydować i co dzięki nim zyskasz.

Nowoczesny dom - system smart house

Dlaczego warto zdecydować się nawindę domową?

Jeśli planujesz budowę domu piętrowego, już na etapie projektu uwzględnij windę domową lub platformę przyschodową. Schody mogą być barierą trudną do pokonania nie tylko dla seniora, ale także dla osoby poruszającej się na wózku lub o kulach. Dzięki windzie również Twój komfort życia wzrośnie — ułatwi Ci ona transport dziecka w wózku na piętro czy ciężkich rzeczy na strych. Jeśli interesuje Cię to rozwiązanie, w artykule "Jakie rodzaje wind i dźwigów osobowych wyróżniamy?" znajdziesz więcej informacji o rodzajach środków transportu pionowego.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Inwestycja w ekologiczną pompę ciepła pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach ogrzewania domu i podgrzania wody użytkowej. Nowoczesne urządzenie sprawdzi się też w roli klimatyzatora i pomoże Ci obniżyć temperaturę powietrza w domu w upalne dni. Jako że pompy powietrzne, które pozyskują ciepło z powietrza i wody, są tańsze i łatwiejsze w instalacji od gruntowych, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Więcej o korzyściach z inwestycji w pompę ciepła pisze na swoim blogu Daniel Koszela, bloger, który chętnie podejmuje również tematykę innych instalacji energooszczędnych dla domu.

Fotowoltaika — niezbędna w nowoczesnym domu?

Chcesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Pomogą Ci w tym panele fotowoltaiczne. Zlecając ich montaż fachowcom, którzy prawidłowo zaprojektują i skonfigurują instalację, spełnisz marzenie o darmowym prądzie. Energią wyprodukowaną ze słońca zasilisz nie tylko domowe urządzenia, ale także lampy ogrodowe i baterie samochodu elektrycznego. Planując montaż fotowoltaiki, możesz skorzystać z dofinansowania i odliczeń podatkowych, co pozwoli Ci obniżyć kosz inwestycji.
Jak ulepszyć dom by oszczedzać pieniądze w przyszłości?

Rekuperacja — jakie daje korzyści?

Dzięki rekuperacji — wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła zapobiegniesz dużym stratom ciepła, do jakich dochodzi w przypadku wentylacji grawitacyjnej. Rekuperator za pomocą strumienia powietrza wyciąganego z domu ogrzeje powietrze zaciągane z zewnątrz. Dzięki temu temperatura w domu będzie wyższa, a Ty zaoszczędzisz na kosztach ogrzewania. Rekuperacja da Ci jeszcze jedną korzyść — czyste powietrze w domu, bez smogu i pyłków roślin.

System inteligentnego domu — jakie są jego zalety?

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny budynek bez systemu inteligentnego domu smart home. To nic innego jak sieć połączonych ze sobą elementów, które odpowiadają za różne funkcje w domu. Sercem całego systemu jest centrala sterująca. W ramach smart home może działać wiele urządzeń — kamery, dzwonki, żarówki, czujniki dymu, głośniki i inne. Wszystkimi ich funkcjami możesz zarządzać z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na smartfonie lub laptopie z dostępem do Internetu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Nie słyszałem wcześniej o żadnej firmie, która czyściłaby tapicerkę. Zawsze do tej pory radziłem sobie ...
Maciej 1 miesięcy temu Jak działa rekuperacja - zalety i wady
Wow, ale super wytłumaczenie! Jestem wzrokowcem, więc ten obrazek bardzo do mnie przemawia 😀 Mam w firmie ...
Patrycja 2 miesięcy temu Nowoczesne technologie w budownictwie
Do układania płytek trzeba mieć anielską cierpliwość! Podziwiam wszystkich, którzy pracują w tym zawodzie. Osobiście, ...
Do tej pory domki mobilne kojarzyły mi się tylko z wyjazdami na wakacje. Nie sądziłam, ...
Ja sobie również chwalę drewno konstrukcyjne od poleconej tu firmy. Jeśli Państwo szukają inspiracji to ...