Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Weekend w Nowym Sączu - gdzie się zatrzymać?

Dodaj komentarz

Nowy Sącz, pomimo że wciąż nieodkryty, jest jednym ze zdecydowanie najstarszych miast małopolski. Położony jest w niezwykle malowniczej okolicy u stóp Beskidów. Nic dziwnego, że jest on coraz częściej wybierany przez turystów, poszukujących interesujących zabytków i ciekawych ekspozycji. Nowy Sącz może również stanowić doskonałą bazę wypadową do bliżej położonych miejscowości oraz na górskie szlaki Beskidu Wyspowego lub Sądeckiego.

Zygmuntowska - noclegi w Nowym Sączu

Co warto zwiedzić w Nowym Sączu?

Jedną z największych atrakcji, będzie z pewnością zamek, górujący nad miejską zabudową. Budowla ta została wzniesiona już przez króla Kazimierza Wielkiego. Do dziś przetrwał jednak tylko jej fragment, choć w dalszym ciągu jest on wart obejrzenia. Jednak to jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekają w Nowym Sączu na turystów. Większość z nich udaje się również do Miasteczka Galicyjskiego oraz Sądeckiego Parku Etnograficznego. Ciekawe ekspozycje przygotowało natomiast Muzeum Sądeckie. W mieście znajduje się również kilka innych niezwykle interesujących obiektów. Jednym z nich jest Dom Robotniczy, który powstał z funduszy zebranych przez kolejarzy i przez lata stanowił centrum życia kulturalnego. Dziś można tutaj przenocować, sprawdzając wcześniej ofertę na stronie www.zygmuntowska.pl, gdzie zamieszczono również galerię, związaną z tym niezwykłym miejscem.

Gdzie poznać tradycje kolejarskie miasta?

Kolej dotarła do Nowego Sącza końcem XIX stulecia. Nic dziwnego, że zaczęli się tutaj osiedlać jej pracownicy. W nowej dzielnicy brakowało jednak miejsca spotkań i centrum życia kulturalnego. Dzięki składkom kolejarzy wybudowano więc Dom Robotniczy, pełniący wiele lat rolę domu kultury. Tutaj miały również siedzibę ważne instytucje. Co ciekawe, to właśnie tutaj przyjeżdżał Józef Piłsudzki, odbywając spotkania jeszcze przed wybuchem I Wojny Światowej. Warto więc przenocować w Domu Robotniczym, by poczuć nieco historii i zagłębić się w wyjątkowy klimat tego miejsca, choć nie są to jedyne powody, dla których przyjezdni wybierają nocleg w tym właśnie miejscu.

Dlaczego warto spędzić noc w nowosądeckim Domu Robotniczym?

Osoby, które odwiedzają Nowy Sącz, bardzo często decydują się na nocleg w Domu Robotniczym. Jest to związane nie tylko z bogatą historią tego miejsca, ale również z jego dogodną lokalizacją. Budynek powstał tuż przy dworcu kolejowym oraz autobusowym. Dlatego też łatwo z niego dotrzeć do największych atrakcji Nowego Sącza. Konkurencyjne są również ceny wynajmu pokoju. Jego właściciele dołożyli wszelkich starań, by odwiedzającym zapewnić maksymalny komfort i wygodę. Dużym atutem obiektu jest również personel, służący radą i zapewniający odpowiednią obsługę wszystkim tym, którzy wybrali Nowy Sącz na kierunek swojej podróży.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.