Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sprzęt do pielęgnacji ogrodu - kupić czy wypożyczyć?

Pięknie wyglądający ogród oraz doskonale przystrzyżony trawnik to marzenie każdego posiadacza nieruchomości. Otoczenie wpływa na bezpośredni odbiór domu i dzięki temu może zwiększyć jego wartość. Warto jednak pamiętać, że do utrzymania ogrodu w dobrym stanie potrzebne są specjalistyczne narzędzia.

Ogrodnik wykonujący prace w ogrodzie sprzętami BMK Rzeszów

Wynajem czy zakup sprzętu?

W dzisiejszych czasach popularny jest wynajem sprzętu do pracy w ogrodzie. Ceny jednak powodują, że wiele osób decyduje się na zakup osobistego sprzętu. Ludzie najczęściej kupują kosę spalinową popularnej marki Husqvarna https://www.bmk.rzeszow.pl/sprzet/101-kosa-spalinowa-husqvarna-336fr oraz sekatory, ponieważ są to podstawowe narzędzia do rozpoczęcia prac w ogrodzie. Właściwe skoszenie trawnika oraz przygotowanie gleby ma bezpośredni wpływ na wygląd trawy w przyszłości. Warto jednak zauważyć, że większość narzędzi użyjemy jedynie kilka razy w roku. Sprawia to, że znacznie bardziej opłacalne staje się wynajęcie takich rzeczy.

Kiedy warto wynająć sprzęt?

Wypożyczalnie posiadają dobrej jakości narzędzia, które z pewnością wystarczą do podstawowych, a nawet tych bardziej skomplikowanych prac w ogrodzie. Pozwoli to zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, która będzie mogła być zainwestowana w inne rzeczy. Dlatego sporą popularnością cieszy się wynajem glebogryzarki, ponieważ nie jest ona często wykorzystywana. Niestety ceny nowych urządzeń są naprawdę wysokie i osoby rozpoczynające swój biznes nie posiadają jeszcze funduszy na zakup osobisty.

Jak wygląda wynajem narzędzi?

Żeby wypożyczyć dany sprzęt należy skontaktować się z wypożyczalnią i spytać o urządzenie, które nas interesuje. W tym celu trzeba przygotować dokument tożsamości w celu potwierdzenia danych. Potrzebna będzie również gotówka, której użyjemy jako środka płatności za wypożyczenie danego urzadzenia. Ma to zabezpieczyć wypożyczalnie przed potencjalnymi oszustami oraz nadużyciami. Warto pamiętać, że najemca musi również opłacić kaucję. W sytuacji uszkodzenia sprzętu wypożyczalnia pobiera pieniądze z kaucji. Jest to forma zabezpieczenia, która w doskonały sposób chroni interes wypożyczalni. Jeżeli klient nie spowoduje żadnych zniszczeń i odda sprzęt w stanie nienaruszonym to powinien od wypożyczalni otrzymać całą kaucję.

Ogród wypielęgnowany za pomocą narzędni z wypożyczalni BMK Rzeszów

Wynajem dla firm

Wynajem narzędzi jest popularny wśród firm budowlanych oraz ogrodowych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Wynajem takiego sprzętu sprawia, że mogą one szybciej rozpocząć pracę i zarabiać pieniądze. Oczywiście taki sposób jest dobry, jeżeli właściwie dba się o wypożyczony sprzęt. W przeciwnym wypadku mogą zostać nałożone na użytkownika wysokie kary. Praca przy zakładaniu ogrodów jest oczywiście sezonowa i nie można jej wykonywać przez cały rok.