Skip to main content

Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sczerniałe srebro? Są na to domowe i profesjonalne sposoby

Dodaj komentarz

Srebro to cenny materiał, z którego tworzona jest biżuteria. Czarny nalot na biżuterii nieestetycznie się prezentuje, dlatego warto regularnie czyścić swoje błyskotki. Poza biżuterią, na uznanie zasługuje także czyszczenie naczyń i sztućców ze srebra. Nie mamy takiego problemu wtedy, gdy znamy sposoby na wykonanie tej czynności. Wbrew pozorom to zadanie jest bardzo łatwe. Jak i czym wyczyścić srebro? O czym warto wiedzieć?

Jak czyścić srebrną biżuterię?

Czyszczenie srebra

Czyszczenie srebra może bazować na metodach mechanicznych i chemicznych. Profesjonalne metody i domowe sposoby na czyszczenie srebra to aspekty, które warto poznać już teraz. Pamiętajmy o tym, że mechaniczne usuwanie osadu może porysować przedmioty. Szorowanie niekiedy usuwa także zewnętrzne warstwy srebra, czego chcemy uniknąć. Zalecane są delikatne sposoby chemiczne, jednak one nie zawsze się sprawdzają. Jak zatem wyczyścić srebrną biżuterię? Możliwości jest kilka.

Popularne sposoby czyszczenia srebra

Srebrne produkty z pewnością są użytkowane przez wiele osób. Warto wiedzieć, że biżuteria srebrna może być pielęgnowana różnymi metodami. Musimy jednak pamiętać o warunkach domowych, które dają pożądane efekty. Stosowane roztwory trzeba przygotować w naczyniach z tworzywa sztucznego. Posłuży nam szklana miseczka lub naczynie z plastiku. Czyszczenie biżuterii srebrnej wymaga zachowania delikatności. Postawmy na miękką ściereczkę, wykonaną z mikrofibry lub bawełny. Osad doczyścimy za pomocą szczotki do masażu dziąseł. Unikajmy zwykłych szczoteczek do zębów, gdyż są one zbyt twarde. Mogą prowadzić do powstawania zarysowań. Ostatnim krokiem jest polerowanie z użyciem flanelowej szmatki. W tej sytuacji nie stosujemy dodatkowych preparatów. Domowe rozwiązania w zupełności wystarczają. Ostrożność zachowajmy podczas czyszczenia starego srebra, gdyż jest ono podatne na uszkodzenia.

Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Domowe metody

Srebro wyczyścić można solą kuchenną i folią aluminiową. Takie rozwiązanie jest znane już od dłuższego czasu i zajmie nam ok. 10 minut. Sięgnijmy po folię aluminiową i 6 łyżeczek soli kuchennej. Przykryjmy dno miseczki folią, napełnijmy gorącą wodą i wsypmy do środka sól. W kąpieli wodnej umieśćmy biżuterię i poczekajmy na ostygnięcie wody. Potem suszymy srebro i je polerujemy.

Nie zapominajmy o tym, że srebrne przedmioty wyczyścimy także pastą do zębów. Nakładamy pastę na przedmiot za pomocą szmatki, a następnie rozprowadzamy ją po całej powierzchni. Delikatnie ścieramy osad ze srebra i myjemy produkt pod bieżącą wodą. Pozostaje nam osuszyć biżuterię i ją wypolerować.

Jak widać, czyszczenie biżuterii srebrnej jest bardzo łatwym zadaniem. W każdym domu znajdziemy pastę do zębów lub folię aluminiową i sól kuchenną. W efekcie przedmioty na nowo odzyskają dawny wygląd.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.