Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnik - jak odnowić meble tapicerowane

Dodaj komentarz

W wielu wypadkach nakład sił i środków, potrzebnych do odnowienia mebli tapicerowanych, jest naprawdę niewielki. Ich renowacja jest przy tym na tyle prosta, że podjąć się jej może praktycznie każdy. Co istotne - efekty tych działań mogą być naprawdę spektakularne. Nasz artykuł przedstawi skuteczne sposoby na przeprowadzenie prac tego typu.

Tapicerowanie mebli Wrocław

Jak najprościej przeprowadzić renowację mebli tapicerowanych?

Najłatwiejszym sposobem wykonania renowacji jest - w przypadku mebli tapicerowanych - skorzystanie z usług profesjonalnego warsztatu, świadczącego usługi w tym zakresie. Jest to przy tym rozwiązanie, które gwarantuje uzyskanie szybkiego i pewnego efektu, ponieważ osoby, prowadzące firmy tego typu, posiadają wieloletnie doświadczenie w pracach tapicerskich. Warsztaty takie są również wyposażone w specjalistyczne narzędzia, dzięki którym ich działania mogą być realizowane niezwykle sprawnie. Tapicerzy służą również klientom swoimi radami, opartymi na fachowej wiedzy oraz zdobytym doświadczeniu. Szczególnie polecanym fachowcem jest Tapicer Wrocław - doświadczony tapicer meblowo-samochodowy. Decydując się na pomoc specjalisty, możemy mieć pewność, co do precyzji wykonania usługi. 

Czy warto odnawiać meble tapicerowane w warunkach domowych?

Meble tapicerowane można odnawiać również w domu. Uzyskanie odpowiednich rezultatów nie jest przy tym specjalnie trudne - wystarczy wysłuchanie wskazówek, udzielanych przez specjalistów. Przyda się oczywiście również odrobina kreatywności. Meble tapicerowane wymagają znacznie większej wprawy w trakcie renowacji niż na przykład meble z litego drewna, jednak ich odnowienie może dać znacznie ciekawsze rezultaty. Z tego powodu coraz więcej osób podejmuje się samodzielnego przeprowadzenia prac w tym zakresie. Jeśli jednak okaże się, że renowacja mebli tapicerowanych jest zbyt trudna do przeprowadzenia jej w warunkach domowych, warto skontaktować się z fachowcem. Wspomniany wcześniej As-Tap Tapicer świadczy swoje usługi we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 281 (Tel: 693 861 186) - szczegółową trasę dojazdu do tego miejsca można łatwo wytyczyć odwiedzając stronę: https://goo.gl/maps/ZtvHAQdUpokrrPnu9 i klikając "Wyznacz trasę". 

Renowacja mebli tapicerowanych Wrocław

Co warto przygotować przed rozpoczęciem renowacji mebli tapicerowanych?

Pierwszym krokiem podczas renowacji mebli tapicerowanych powinno być odpowiednie zabezpieczenie ich powierzchni przed zabrudzeniem. Świetnie nadaje się do tego folia lub karton. Do samych robót tapicerskich potrzebne będą również narzędzia: nożyczki, śrubokręt, nóż tapicerski oraz zszywacz ze zszywkami. Trzeba też oczywiście przygotować nową tkaninę i taśmę wykończeniową oraz wygospodarować wolny kawałek przestrzeni, na której można będzie swobodnie przeprowadzić prace.

Jak powinny wyglądać prace przy renowacji mebli tapicerowanych?

Pierwszym etapem działań powinno być usunięcie starej tapicerki. Następnie należy przyciąć nową tkaninę. Warto zostawić przy tym kilkucentymetrowy zapas. Jeżeli okaże się on zbędny - zawsze można go usunąć, podczas gdy efektem przycięcia zbyt małego kawałka materiału będzie jego bezpowrotne zniszczenie. W następnym etapie przyszywamy tkaninę do mebla. Nie wymaga to wielkiej wprawy i powinien z tym sobie poradzić praktycznie każdy. Łączenia należy jeszcze tylko zabezpieczyć i zamaskować przygotowaną taśmą - i na tym kończą się podstawowe prace. Można oczywiście również przy okazji oczyścić i pomalować drewniane elementy mebla. Na pewno wpłynie to pozytywnie na uzyskany efekt.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.