Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moskitiery w domu i w podróży

Dodaj komentarz

Podczas podróży do obszarów tropikalnych moskitiera jest obowiązkowa w bagażu, aby chronić się przed małymi krwiopijcami. Zapewne zakłócają one twój sen, gdy głośno szumią wokół uszu. Ponadto komary mogą powodować niebezpieczne choroby, takie jak Gorączka denga, gorączka pinball lub malaria.

Montaż rolety balkonowej przez fachowca firmy Roltex

Moskitiery balkonowe 

Większość dzisiejszych sieci jest wykonana z tkaniny syntetycznej. Nawet jeśli bawełna lub inne naturalne włókna mogą być dla niektórych bardziej atrakcyjne, należy pamiętać, że szybko zaczynają pachnieć. Wilgoć i częste używanie powodują również strzępienie się włókien, co ogranicza cyrkulację powietrza pod moskitierą. W celu dalszego zwiększenia ochrony, niektóre moskitiery balkonowe są również impregnowane środkiem przeciw komarom. Moim zdaniem nie jest to jednak absolutnie konieczne poza obszarami wysokiego ryzyka. Montując moskitiery balkonowe, które znajdziemy w ofercie fitmy Roltex: https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery/, nie musimy decydować się na tak drastyczne rozwiązanie. Moskitiery te idealnie przylegają do ramy drzwi balkonowych, dzięki czemu żaden nieproszony owad nie przedostanie się do wnętrza.

Różne rodzaje moskitier

W sklepach dostępne są różne moskitiery. Siatki przeciw owadom z zawieszeniem pośrodku i okrągłą oponą wyglądają jak coś z tysiąca i jednej nocy. To, co wygląda ładnie w katalogu, jest niestety raczej niepraktyczne jako podróżna moskitiera. Bardzo niewiele pokoi ma centralne zawieszenie moskitiery nad łóżkiem. Dlatego musisz improwizować. Moskitiera z kilkoma opcjami zawieszenia jest idealna podczas podróży.

Prostokątne siatki mają wiele wiszących oczek w każdym rogu i wzdłuż dłuższego boku. Ma to tę zaletę, że można zamontować moskitiery, rozciągając sznury indywidualnie w całym pomieszczeniu. To często nie wygląda zbyt ładnie, ale spełnia swoje zadanie. Do zawieszania można wykorzystać istniejące haczyki, karnisze, zawiasy, a nawet uchwyty do lamp i liny energetyczne.

Moskitiera przy łóżku będąca alterantywą dla moskitiery balkonowej Roltex

Montowanie moskitiery na kempingu

Często jesteśmy zaskoczeni własną kreatywnością podczas montowania moskitiery w nietypowych miejscach kempingowych, a także odkrywam pozostałości po urządzeniach wiszących innych podróżników. Na niektórych źle ułożonych liniach energetycznych na tynku odkrywam szczątki i wiem, że ktoś już zdążył tutaj zamontować moskitiery. W przypadku komarów lokalnych również sznurek do zawieszenia w bagażu może okazać się przydatny. Dobrze się nadaje do tego tania wełna rzemieślnicza. Jest lekka, tania i wystarczająco stabilna, aby można było ją zawiesić i rozciągnąć. Możesz ją oderwać bez oporu i skrócić bez nożyczek.

Owady w tropikach

Podczas gdy komary są irytujące tylko w Europie Środkowej i głośno zapowiadają swoją obecność, taktyki komarów są często inne w odległych krajach. Prześladują swoją ofiarę, która dopiero później zauważa coś z nocnego ataku poprzez swędzące ślady nakłuć. Po ukąszeniu komara mamy pewne obawy, czy przypadkiem nie została nam przekazana trucizna, która mógłby następnie wywołać groźną chorobę.

Moskitiery są bardzo tanie. Użytkowe moskitiery w kształcie prostokąta i w wielu wariantach wieszania w sklepie internetowym potrafią kosztować nieco ponad czterdzieści złotych. Nieco droższa jest moskitiera na podwójne łóżko.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.