Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Montaż systemu rekuperacji

Nowoczesny system rekuperacji polega na efektywnym wykorzystaniu powietrza z pomieszczenia. Jego zadanie to filtracja powietrza oraz odzyskiwaniu z niego ciepła. Zakup urządzenia, jakim jest rekuperator pozwala zatem operować energią w mieszkaniu lub domu tak, by oszczędzić zbędne koszta przy zachowaniu zdrowego trybu życia.

Schematy systemu rekuperacyjnego montowanego przez firmę Mat-Kom

Co to jest rekuperacja?

Montaż rekuperacji zapewnia dobrą jakość powietrza, jak również utrzymuje optymalną temperaturę i nawilżenie w pomieszczeniu. Ponadto, system ten niesie za sobą korzyść dbania o stan budynku, w którym jest zamontowany. Obejmuje on wszystkie ważne obszary jakości życia domowego, do których należy: ogrzewanie wody, klimatyzacja, wykorzystanie energii słonecznej, dbanie o środowisko wokół siebie, jakość powietrza w domu. Więcej o rekuperacji możemy przeczytać tutaj: mat-kom.eu/oferta/rekuperacja-lublin warto jednak wspomnieć, że system rekuperacji daje również wiele możliwości wyboru rodzaju sprzętu, jaki chcielibyśmy sobie zamontować. W tym zakresie możemy zaoferować różne grzejniki elektryczne lub gazowe, stacje wentylacyjne z opcją ogrzewania powietrza, klimatyzatory, baterie wykorzystujące energię słoneczną, kotły gazowe i pompy ciepła czy zasobniki cwu (mogą mieć różną formę oraz łączyć w sobie jedno, dwa lub wiele źródeł energii).

Rekuperacja w domu i bloku

System rekuperacji może być bardziej lub mniej rozbudowany oraz obejmować różne zasoby energii. W zależności od stopnia zaawansowania technologicznego, źródeł energii, którą operujemy, a także rodzaju sprzętu, jaki chcemy zamontować w mieszkaniu lub domu, system ten może być również bardziej nowoczesny. W domu wolnostojącym będzie on z pewnością bardziej rozbudowany, zawierający sprzęty zarówno bardziej tradycyjne, lecz dzięki zasobnikom cwu można połączyć je z tymi nowoczesnymi, wykorzystującymi naturalne ciepło, pochodzące np. od energii słonecznej. Mieszkając w bloku zaś możemy zaoszczędzić na energii pochodzącej od grzejników kaloryferowych, wykorzystując kolektory słoneczne. Filtrując zaś powietrze, możemy nie tylko je oczyścić, ale również ogrzać.

Jakie korzyści daje montaż rekuperacji?

Dzięki takiemu systemowi nieświadomie wpływamy bardzo pozytywnie na stan domu lub mieszkania. Dzieje się tak za sprawą dobrego jakościowo obiegu powietrza w pomieszczeniu, co chroni je przed występowaniem różnego rodzaju grzybów na sufitach oraz ścianach. W ten sposób chronimy również swoje zdrowie. Znamy bowiem setki przypadłości zaburzeń i chorób układu oddechowego spowodowanych złym stanem budynków i pomieszczeń mieszkalnych. Dodatkową zaletą jest utrzymanie domu lub budynku mieszkalnego w technicznie dobrym stanie, co wiąże się z mniejszymi wydatkami na prace remontowo-budowlane. Podsumowując, montaż rekuperacji jest niezbędny, by utrzymać dobrą jakość życia człowieka, przy jednoczesnej ochronie środowiska. Daje on wiele możliwości wyboru, oraz operowania energią tak, by dopasować go do własnych potrzeb niezależnie od tego czy mieszkamy w domu czy bloku.