Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Meble nowe czy renowacja starych?

Meble nowoczesne, retro czy glamour - niezależnie jaki styl króluje w naszym domu, z czasem niestety niszczeją one i wymagają wymiany na nowe. Niejednokrotnie ze smutkiem pozbywamy się ulubionej starej kanapy i mimo różnorodnej oferty wielu sklepów meblowych, długo nie możemy znaleźć dla niej zastępstwa. Może zatem nie warto tak spieszyć się z wyrzucaniem zniszczonych mebli? Wszak obecnie bardzo modna stała się renowacja wszelkiego rodzaju staroci i warto wpierw rozważyć tę opcję.

Sofa odnowiona przez firmę PHU Robson Tapicer Wrocław

Usługi tapicera


,,Najprostszym sposobem, aby odnowić zniszczoną kanapę lub fotel jest oddanie naszych mebli do tapicera. Fachowiec sprawnie i dokładnie zajmie się nimi tak, że nie poznamy różnicy między nowym produktem, a ulubionym odrestaurowanym starociem. W dodatku możemy wybrać sobie kolor obicia według naszego obecnego gustu i upodobań." - mówi specjalista z firmy PHU Robson - tapicer Wrocław, który ma na swoim koncie odnowienie setek kanap i foteli. Dodatkowym atutem jest oszczędność pieniędzy. Koszt usług tapicera z pewnością nie przekroczy ceny dobrej jakości nowego fotela czy kanapy. Warto rozważyć i porównać również takie koszty, bo często w pośpiechu i chęci zakupienia nowego produktu nie zwracamy na nie uwagi.

Samodzielne odnawianie mebla


Inną opcją jest spróbowanie własnych sił przy odnawianiu różnych tapicerowanych mebli. Obecnie na rynku dostępne są naprawdę szerokie oferty produktów potrzebnych do takiego działania. Pianka tapicerska, pistolet do obijania czy materiały możemy już łatwo znaleźć w specjalistycznych sklepach. Nie trzeba być tapicerem z całym zapleczem fachowego warsztatu, aby się za to zabierać. W programach o tematyce remontowej czy budowlanej albo w internecie znajdziemy wiele wskazówek i podpowiedzi jak wykonywać samemu takie prace. Jest to obecnie bardzo modne i popularne działanie w odnawianiu nie tylko mebli, ale i przy remontowaniu mieszkań. Z pewnością zrobienie samemu takich obić będzie ogromnym powodem do dumy.

Mebel od zera - opcja dla ambitnych


Czasami zdarza się, że domorośli majsterkowicze próbują budować takie meble od podstaw. Jeżeli już poznamy podstawy ich tworzenia, może nie być to takie trudne jak nam się wydaje. W dobie stylu życia z dbaniem o ekologię warto jednak wpierw postarać się odnowić stare meble, zanim zaczniemy tworzyć kolejne produkty. Stare meble z reguły były wykonywane bardzo solidnie więc warto jest włożyć trochę wysiłku własnej pracy albo skorzystać z usług tapicera, aby je ponownie odratować. Będzie to więc nie tylko inwestycja na lata w porządny produkt, ale i ekologiczne podejście do rozwiązania problemu.


Meble nowe są ładne, pachnące świeżością prosto z fabryki. W naszych domach z pewnością wprowadzają przyjemne odczucie odświeżonego otoczenia. Nie rezygnujmy jednak z renowacji starych, zużytych mebli tak łatwo. Często nowa kanapa zepsuje się o wiele szybciej niż wiekowy mebel, którego chcielibyśmy się szybko pozbyć. Pamiętajmy o tym, zanim ostatecznie zdecydujemy się na wyrzucenie starego, a zakupienie nowego mebla.