Skip to main content

Blog

BEJTO materace

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kominek w domu — jak znaleźć mu idealne miejsce?

Dodaj komentarz

Kominek w domu wprowadza do pomieszczenia dużo ciepła i dodaje charakteru. Decydując się na niego, bardzo ważne jest, aby znaleźć mu idealne miejsce. Trzeba się zastanowić jaką główną funkcję będzie spełniał kominek — grzewczą, a może dekoracyjną?

Jakie warunki techniczne należy spełnić?

Przede wszystkim powinien zostać zamontowany jak najbliżej komina, ponieważ rura dymowa nie może posiadać dużo zgięć. W miejscu, gdzie kominek zostanie postawiony, podłoga lub strop powinny być wytrzymałe na obciążenie. W zależności od modelu oraz wkładu, waga kominka wynosi od 500 kg do 1000 kg. W ścianie, stropie lub podłodze w bezpośredniej okolicy kominka nie może przebiegać instalacja elektryczna i grzewcza.

Salon, sypialnia, łazienka – dobre miejsca na kominek?

Jeśli kominek ma pełnić głównie funkcję grzewczą, salon będzie doskonałym miejscem. Kominek będzie cieszył oko przez większość dnia, ponieważ jest to pomieszczenie, w którym spędza się najwięcej czasu. Dobrym wyborem będzie duży wkład panoramiczny, w którym szyba ma kształt prostokąta oraz dużą powierzchnię. Kominki pojawiają się coraz częściej także w dużych sypialniach i łazienkach. W takim wypadku pod uwagę należy wziąć możliwość optymalnego rozmieszczenia mebli oraz pozostałych sprzętów.

Kominek w narożu ściany — tak czy nie?

Kominek w narożu ściany z pewnością zajmie mało miejsca. Taka opcja jest dobra dla pomieszczeń o niewielkiej powierzchni oraz osób lubiących odpoczynek w małym kąciku. Umiejscowienie kominka w rogu ściany daje dużo możliwości do aranżacji reszty pokoju. Wkład panoramiczny z szybą wygiętą w łuk sprawi, że będzie można podziwiać cały ogień.

Czy kominek w pobliżu okien to dobry pomysł?

Coraz bardziej popularne jest umieszczanie kominka przy ścianie między oknami – ucieka tam najwięcej ciepła. Takie umiejscowienie sprawia, że straty ciepła zostają zminimalizowane.
To ustawienie pozwala także na wybudowanie drugiego kominka zewnętrznego po zewnętrznej stronie ściany. Dzięki temu oba kominki będą korzystały z tego samego komina, za to z innych kanałów.

Czy można umieścić kominek w centrum pomieszczenia?

Kominek można zlokalizować w centralnym punkcie pokoju. Potrzebny będzie do tego wkład:
• kominkowy narożny z dwoma przeszkleniami
• z przeszkleniami równoległymi do siebie
• z trzema przeszklonymi bokami
• z czterema szybami

Dzięki umieszczeniu kominka w centrum pomieszczenia zyskuje się bardzo ciekawą aranżację wnętrza. W artykule pod adresem https://www.kominkilexus.pl/kominek-w-domu-rodzaje-montaz-przydatne-informacje/ znajdziemy więcej informacji, na przykład o doborze odpowiedniego rodzaju kominka i jego montażu.

Jak zorganizować miejsce wokół kominka?

Miejsce wokół kominka powinno być odpowiednio przygotowane. Sam kominek powinien być oddalony od mebli i sprzętów – bezpieczna odległość to co najmniej 80 cm. Podłoga w okolicy kominka powinna być zabezpieczona niepalnym materiałem w obrębie około 50 cm. Dobrym wyborem będą płytki ceramiczne, płyta z blachy lub szkła hartowanego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.